Kosmetyka samochodowa, auto dtailing

    Każdy samochód z czasem traci swój błysk i zapach nowości. Wydawać by się mogło, że jest to proces, którego nie jest w stanie odwrócić nawet dokładne mycie i sprzątanie. Nic bardziej mylnego! Dzięki zgromadzonej na przestrzeni lat wiedzy oraz odpowiednim, profesjonalnym środkom, jesteśmy w stanie przywrócić dawny blask nawet starszym autom, których właściciele niechętnie dbali o lakier oraz wnętrze. Takie zabiegi oprócz zdecydowanego wzrostu przyjemności korzystania z samochodu, znacznie podnoszą jego wartość w oczach potencjalnych kupców, podczas odsprzedaży.

    Kompleksowe czyszczenie wnętrza:


    Usługa obejmuje pranie podsufitki, foteli, boczków i wykładzin. Dzięki zastosowaniu odpowiednich metod, elementy te nie są zbyt mocno przemaczane – w aucie nie zostaje niepotrzebna wilgoć. Ponadto przy pomocy profesjonalnych środków doczyszczamy wszelkie elementy plastikowe, na które nakładamy odpowiedni dressing, dzięki czemu prezentują się znacznie lepiej. W ramach usługi czyścimy też szyby. Do tego celu stosujemy środki zapobiegające parowaniu szklanych powierzchni, co znacznie podwyższa komfort i bezpieczeństwo. Usługa zwykle trwa jeden dzień: klient zostawia samochód rano, a już wieczorem może go odebrać i użytkować.

    Zakresu usługi czyszczenia wnętrza:


  • Pranie tapicerki (podsufitka, siedziska, wykładziny)
  • Doczyszczanie i dressing elementów plastikowych
  • Czyszczenie szyb i nałożenie powłoki zapobiegającej ich parowaniu

    Renowacja i konserwacja skórzanych tapicerek:


    Skórzana tapicerka z czasem wyciera się, marszczy i zamiast stanowić ozdobę wnętrza – szpeci je. W większości przypadków możliwe jest jej odnowienie. Stosujemy do tego celu jedną z dwóch metod:
  • Metoda pierwsza, tańsza i szybsza: czyszczenie, odtłuszczanie i koloryzacja miejsc, gdzie doszło do przetarć tapicerki. Sposób ten sprawdza się w przypadku mniej poważnych uszkodzeń, zwłaszcza gdy skóra barwiona jest na czarno.
  • Metoda druga, kompleksowa: najpierw demontujemy siedziska i tak jak w przypadku pierwszej metody czyścimy i odłuszczamy. Następnie usuwamy stare warstwy farby, uzupełniamy odpowiednimi środkami ubytki i przygotowujemy powierzchnię do ponownego nałożenia barwnika, a potem minimum trzech warstw specjalnego lakieru bezbarwnego. Dzięki temu nawet bardzo zniszczona tapicerka odzyskuje wygląd zbliżony do tego, jaki miała po opuszczeniu fabryki.

    Renowacja i konserwacja lakieru:


    Oferujemy pełen zakres usług w tej dziedzinie. Często, aby przywrócić dawny blask karoserii auta, nie trzeba ponownie lakierować poszczególnych elementów, a wystarczy ograniczyć się do trójstopniowej korekty. Na czym polega usługa? Najpierw myjemy auto, następnie glinkujemy, a po czym przystępujemy do polerowania maszyną polerską, przy pomocy past o różnej gradacji i gąbek o różnej twardości. Dzięki tym zabiegom usuwamy drobniejsze ryski i przywracamy połysk. Dodatkowo możemy przeprowadzić polimeryzację, czyli nałożenie polimeru dodatkowo wypełniającego niedoskonałości powłoki lakierniczej oraz woskowanie, które zabezpiecza lakier.

    Usługi z zakresu renowacji i konserwacji lakieru:


  • Glinkowanie
  • Trójstopniowa korekta lakieru (polerowanie)
  • Polimeryzacja
  • Woskowanie